Kangaroo zlaté investiční mince

Investiční zlaté mince Australian Kangaroo jsou raženy od roku 1991 prestižní australskou společností Gold Corporation, známější pod obchodním názvem Perth Mint, která je plně vlastněná vládou Západní Austrálie.

Mince nesou obchodní název "Australian Kangaroo" a jsou dodávány v plastových kapslích. Mají statut australského zákonného platidla a ryzost všech mincí dosahuje nejvyšší čistoty 999,9/1000 zlata. Dnes se motiv klokana používá na variantách o hmotnostech 1 kg, 2 oz a 10 oz, zatímco sběratelé oceňují každoroční obměnu motivu klokana u hmotností 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz a 1/10 oz.

Historie zlatých mincí Kangaroo

Původním motivem těchto mincí byl v letech 1986 až 1989 zlatý nuget, což vedlo k jejich původnímu názvu "The Australian Nugget". V roce 1989 se na sběratelské emisi v provedení Proof poprvé objevil ikonický rudý klokan od Dr. Stuarta Devlina. Tento motiv se následující rok rozšířil i na varianty investičních mincí - bullion. 

Na rubové straně mince je vyobrazena podoba klokana, oficiálního zvířete Austrálie, obklopená nápisem "AUSTRALIAN KANGAROO" nebo "KANGAROO" podle ročníku emise. Do roku 2007 mince nesly také nápis "AUSTRALIAN NUGGET". Kromě toho jsou na nich uvedeny rok ražby, váha a ryzost zlata, spolu se značkou mincovny "P".

Lícní strana mince zobrazuje portrét formální hlavy státu. Od emisního roku 2024 je to podobizna Karla III. s nápisem "CHARLES III", která nahradila vyobrazení Alžběty II. s nápisem "ELIZABETH II". Nápis na líci shodně uvádí název státu "AUSTRALIA" a nominální hodnotu.

Investujte do zlatých mincí Australian Kangaroo a přidejte do své sbírky nejen cenný investiční předmět, ale i kus australského dědictví. Tato mince symbolizuje krásu, tradici a ekonomickou stabilitu Austrálie, což z ní činí ideální volbu pro každého investora.

Kolik stojí zlatá mince?

Tržní cena zlatých mincí se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. U konkrétních pamětních a sběratelských mincí hraje roli také jejich celkový počet v oběhu.

Jak mohu ověřit pravost zlatých mincí?

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky. Každá investiční zlatá mince je obvykle opatřena unikátním razítkem nebo razičkou. To může obsahovat informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.

Mezi další jedinečné prvky, kterými mohou být investiční zlaté produkty opatřeny, patří: certifikát autenticity, mikrotisky, UV inkoust či holografické prvky.

Jak koupit zlatou minci?

Z pohodlí domova na Aurumpro.cz, kde si můžete být jisti pravostí zlatých mincí a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedeny u každého produktu. Samozřejmě nabízíme také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně.