Kookaburra investiční stříbrné mince

Stříbrná mince Kookaburra je investiční mince ražená australskou mincovnou Perth Mint od roku 1990. V Austrálii jsou legálním platidlem, ale jejich skutečná hodnota je mnohem vyšší než nominální hodnota. Jsou vyhledávané jak investory, kteří oceňují jejich stabilní cenu a nízký stupeň rizika, tak sběrateli, které láká jejich jedinečný design a sběratelská hodnota.

Kolik stojí stříbrná mince?

Tržní cena stříbrných mincí se odvíjí výhradně od ceny stříbra na světových burzách. U konkrétních pamětních a sběratelských mincí hraje roli také jejich celkový počet v oběhu, význam a stáří.

Jak mohu ověřit pravost stříbrných mincí?

Pravost investičního stříbra potvrzují bezpečnostní prvky. Každá investiční stříbrná mince je obvykle opatřena unikátním razítkem nebo razičkou. To může obsahovat informace o výrobci, hmotnosti, čistotě stříbra a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.

Jak koupit stříbrnou minci?

Z pohodlí domova na Aurumpro.cz, kde si můžete být jisti pravostí mincí a kde máte ceny investičního stříbra transparentně uvedeny u každého produktu. Samozřejmě nabízíme také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně.