Investiční zlaté slitky 50 g

Investiční zlatá cihla o váze 50 g patří k nejoblíbenější poptávané gramáži mezi klienty, a to díky výhodné výkupní pozici. Investoři sledují cenu zlata o hmotnosti 50 g jako indikátor ekonomické stability a míry inflace. V době hospodářské nejistoty a nestability na trzích může cena zlata vzrůst, jelikož investoři hledají bezpečné útočiště pro své jmění. Naopak, v obdobích hospodářského růstu a stability může cena zlata klesat, protože investoři přesouvají své zdroje do rizikovějších aktiv. Cena 50 g zlata je tedy výhodná nejen při nákupu, ale i výkupu

50g zlaté slitky

Jaké jiné hmotnosti zlatých slitků nabízíme?

Zlaté slitky se standardně prodávají v hmotnosti od 1 g do 100 g, zlato vyšších hmotností je klasifikováno jako zlatá cihla, kde se váha pohybuje mezi 250 g a 1 000 g. Obvykle se rozlišují následující hmotnosti:

Kolik stojí zlaté slitky?

Tržní cena zlaté cihly se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. Setkat se můžete s cenou zlata za 1 gram nebo podle váhy zlaté cihly je cena určena za hmotnost 250 g, 500 g a 1 000 g zlata.

Cena 50 gramů investičního zlata je ovlivňována různými faktory, včetně nabídky a poptávky, makroekonomických podmínek, geopolitických událostí a sentimentu na trhu. Investoři sledují cenu zlata o hmotnosti 50 g jako indikátor ekonomické stability a míry inflace. V době hospodářské nejistoty a nestability na trzích může cena zlata vzrůst, jelikož investoři hledají bezpečné útočiště pro své jmění. Naopak, v obdobích hospodářského růstu a stability může cena zlata klesat, protože investoři přesouvají své zdroje do rizikovějších aktiv.

Jaké jsou bezpečnostní prvky u slitků?

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky: Každá investiční zlatá cihla nebo slitek je obvykle opatřen unikátním razítkem nebo razičkou. To obsahuje informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.

Investování do zlata vyžaduje péči a je důležité si pro nákup i výkup vybrat seriózního obchodníka, čímž bude zaručena autenticita a čistota zlatých slitků. Investiční zlatý slitek o hmotnosti 50 g obsahuje speciální ražby, hologramy nebo sériová čísla, která pomáhají chránit investory před paděláním a podvody. AURUMPRO pro vás takovou volbou je.

Jak koupit zlaté slitky?

Z pohodlí domova na Aurumpro.cz, kde si můžete být jistí pravostí zlatých slitků a cihel a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedené u každého produktu. Nabízíme samozřejmě také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně.