Maple Leaf zlaté investiční mince

Kanadská zlatá mince Maple Leaf je v současnosti nejprodávanější zlatou investiční mincí na světě. Její fascinující historie sahá až do roku 1979, kdy se stala vhodnou alternativou k tehdy bojkotovanému jihoafrickému Krugerrandu kvůli apartheidu.

Tato mince je vydávána prestižní kanadskou mincovnou Royal Canadian Mint a představuje symbol kanadské kvality a spolehlivosti. Na přední straně mince je vyobrazen ikonický javorový list, který je národním symbolem Kanady. Zadní strana mince pak nese portrét kanadské hlavy státu. Do roku 2023 to byla královna Alžběta II., po níž následuje král Karel III.

Maple Leaf zlaté investiční mince

Kolik stojí zlatá mince?

Tržní cena zlatých mincí se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. U konkrétních pamětních a sběratelských mincí hraje roli také jejich celkový počet v oběhu.

Jak mohu ověřit pravost zlatých mincí?

Zlaté mince jsou oproti slitkům opatřeny nominální hodnotou stejně jako běžné mince a jejich padělání je velmi přísně trestáno. Na mincích jsou vyraženy speciální znaky, které určují jejich pravost. U slitkůje certifikátem pravosti jejich obal.

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky. Každá investiční zlatá mince je obvykle opatřena unikátním razítkem nebo razičkou. To může obsahovat informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.

Mezi další jedinečné prvky, kterými mohou být investiční zlaté produkty opatřeny, patří: certifikát autenticity, mikrotisky, UV inkoust či holografické prvky.

Jak koupit zlatou minci?

Z pohodlí domova na Aurumpro.cz, kde si můžete být jisti pravostí zlatých mincí a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedeny u každého produktu. Samozřejmě nabízíme také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně.