Investiční zlaté cihly

Zlatá cihla představuje fyzickou formu zlata, která slouží jako uchovatel hodnoty a konzervativní investice . Zlaté slitky a cihly jsou vyrobeny z ryzího zlata o nejvyšší ryzosti (99,99 %), čímž zaručují vysokou likviditu a snadnou směnitelnost kdekoli na světě.

Zlatý slitek, zlatá cihla, zlatá cihlička či dokonce zlatý plíšek – všemi těmito názvy se dá označit produkt s jasně daným množstvím rafinovaného zlata libovolného tvaru, který splňuje standardní podmínky výroby.

Investiční zlaté cihly

Větší zlaté cihly od 250 g do 1 kg se vyrábějí litím roztaveného kovu do forem a nazývají se ingoty. Menší investiční zlaté slitky obvykle do 100 g, bývají vyrobeny ražením z válcovaných plíšků zlata. Tržní cena zlatých cihel se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových trzích a také od váhy konkrétní zlaté cihly.

Kolik stojí zlatá cihla? 

Tržní cena zlaté cihly se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. Setkat se můžete s  cenou zlata za gram nebo podle váhy za 250 g a 500 g zlaté cihly, a také za kilo zlata. 

Jaká může být hmotnost zlaté cihly? 

Prakticky jakákoliv. Na trhu najdete investiční zlaté slitky od 1 g do 100 g, ale také velké zlaté cihly o váze 250 g, 500 g a 1000 g 

Jak mohu ověřit pravost zlatých cihel? 

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky: Každá investiční zlatá cihla je obvykle opatřena unikátním razítkem nebo razičkou. To může obsahovat informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.  

Mezi další jedinečné prvky, kterými mohou být investiční zlaté cihly opatřeny patří: Certifikát autenticity, mikrotisky, UV inkoust či holografické prvky. 

Jak koupit zlatou cihlu? 

Z pohodlí domova na aurumpro.cz, kde si můžete být jistí pravostí zlatých slitků a cihel a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedené u každého produktu. Nabízíme samozřejmě také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně. 

Jak mohu zboží vrátit? 

Jako kupující máte právo na reklamaci u všech smluvně zakoupených produktů online či na prodejně. Reklamaci je nutné podat písemně přes email nebo poslat na adresu provozovny. Více informací získáte v našem reklamačním řádu.