Investiční zlato | Zlaté cihly | 500g

Zlatá cihla o hmotnosti 500 g je vyhledávanou velikostí u investorů, kteří chtějí navýšit své investice do zlata a zároveň si udržet vyšší likviditu zlatého portfolia. Každý slitek obsahuje 500 g zlata o ryzosti 999,9/1000

Investiční zlatá cihla 500 g

Výhodou této velikosti zlaté cihly je, že investor kupuje v přepočtu levnější gram zlata, než v případě slitků menších hmotností. Navíc s nákupem zlatých cihliček o hmotnosti 500 g a těžších získáte samostatný certifikát ve formě papírové kartičky. Na té je uveden údaj o sériovém čísle slitku, hmotnost, datum vystavení a podpis certifikační autority. Naopak u zlatých slitků nižších hmotností slouží jako certifikát samotný plastový obal produktu.

Kolik stojí zlatá cihla? 

Tržní cena zlaté cihly se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. Setkat se můžete s  cenou zlata za gram nebo podle váhy za 250 g a 500 g zlaté cihly, a také za kilo zlata. 

Jaká může být hmotnost zlaté cihly? 

Prakticky jakákoliv. Na trhu najdete investiční zlaté slitky od 1 g do 100 g, ale také velké zlaté cihly o váze 250 g, 500 g a 1000 g 

Jak mohu ověřit pravost zlatých cihel? 

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky: Každá investiční zlatá cihla je obvykle opatřena unikátním razítkem nebo razičkou. To může obsahovat informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.  

Mezi další jedinečné prvky, kterými mohou být investiční zlaté cihly opatřeny patří: Certifikát autenticity, mikrotisky, UV inkoust či holografické prvky. 

Jak koupit zlatou cihlu? 

Z pohodlí domova na aurumpro.cz, kde si můžete být jistí pravostí zlatých slitků a cihel a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedené u každého produktu. Nabízíme samozřejmě také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně. 

Jak mohu zboží vrátit? 

Jako kupující máte právo na reklamaci u všech smluvně zakoupených produktů online či na prodejně. Reklamaci je nutné podat písemně přes email nebo poslat na adresu provozovny. Více informací získáte v našem reklamačním řádu.