Wiener Philharmoniker zlaté investiční mince

Zlaté mince Wiener Philharmoniker nesou eleganci a prestiž, také známých jako Gold Phili. Tento skvost je nejúspěšnějším produktem vídeňské mincovny Münze Österreich a od svého vzniku v roce 1989 se stal nejprodávanější zlatou investiční mincí v Evropě.

Každá mince se pyšní ryzostí 999.9/1000, což zaručuje její vysokou hodnotu a čistotu. Mince jsou dostupné v různých velikostech, aby vyhovovaly různým investičním potřebám – od klasické 1 troyské unce až po menší zlomky ½ Oz, ¼ Oz, 1/10 Oz a 1/25 Oz.

Wiener Philharmoniker zlaté investiční mince

Historie mincí Wiener Philharmoniker

Historie těchto mincí je také fascinující. Do roku 2002 nesly nominální hodnotu v rakouských šilincích, ale po zavedení eura se jejich hodnota přepočítala na tuto měnu.

Na averzu mince je vyobrazeno několik ikonických orchestrálních nástrojů, symbolizujících bohatou hudební tradici Vídně. Rub mince pak zdobí nádherný Zlatý sál Vídeňského Hudebního spolku, který je domovem slavného Vídeňského filharmonického orchestru.

Kolik stojí zlatá mince?

Tržní cena zlatých mincí se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. U konkrétních pamětních a sběratelských mincí hraje roli také jejich celkový počet v oběhu.

Jak mohu ověřit pravost zlatých mincí?

Zlaté mince jsou oproti slitkům opatřeny nominální hodnotou stejně jako běžné mince a jejich padělání je velmi přísně trestáno. Na mincích jsou vyraženy speciální znaky, které určují jejich pravost. U slitkůje certifikátem pravosti jejich obal.

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky. Každá investiční zlatá mince je obvykle opatřena unikátním razítkem nebo razičkou. To může obsahovat informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.

Mezi další jedinečné prvky, kterými mohou být investiční zlaté produkty opatřeny, patří: certifikát autenticity, mikrotisky, UV inkoust či holografické prvky.

Jak koupit zlatou minci?

Z pohodlí domova na Aurumpro.cz, kde si můžete být jisti pravostí zlatých mincí a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedeny u každého produktu. Samozřejmě nabízíme také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně.