Investiční zlaté slitky

Investiční zlatý slitek je kousek zlata, který je speciálně vyroben pro účely investice. Jejich největší výhodou je vysoká likvidita a snadná směnitelnost kdekoliv na světě. Zlato si na burze drží svou cenu, a proto představuje skvělou konzervativní investici, která vám ochrání majetek. Zlaté investiční slitky jsou dostupné i cenově v různých hmotnostech, včetně 1g, 2g, 5g, 10g, 20 g, 1oz (trojské unce), 50 g, 100g a dokonce i zlaté cihly v podobě kilogramových variant.

Zlaté investiční slitky

Vyrábí se ražením nebo odléváním z ryzího zlata nejvyšší kvality a má standardizovanou hmotnost a čistotu. Investiční zlaté slitky obvykle obsahují několik bezpečnostních prvků, které mají zabránit padělání a zajistit jejich autenticitu.

Slitek zlata podle hmotnosti

Zlaté slitky se standardně prodávají v hmotnosti od 1 g do 100 g, zlato vyšších hmotností je klasifikováno jako zlatá cihla, kde se váha pohybuje mezi 250 g a 1 000 g. Obvykle se rozlišují následující hmotnosti:

 Při realizování nákupu i zpětného prodeje investičních zlatých slitků je důležité si vybrat seriózního obchodníka a tím si zajistit autenticitu a čistotu zlata. AURUMPRO pro vás takovou volbou je.

Kolik stojí zlaté slitky?

Tržní cena zlaté cihly se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. Setkat se můžete s cenou zlata za 1 gram nebo podle váhy zlaté cihly je cena určena za hmotnost 250 g, 500 g a 1 000 g zlata.

Jaké jsou bezpečnostní prvky u slitků?

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky: Každá investiční zlatá cihla nebo slitek je obvykle opatřen unikátním razítkem nebo razičkou. To obsahuje informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.

Mezi další jedinečné prvky, kterými mohou být investiční zlaté cihly opatřeny, patří: certifikát autenticity, mikrotisky, UV inkoust či holografické prvky.

Jak koupit zlaté slitky?

Z pohodlí domova na Aurumpro.cz, kde si můžete být jistí pravostí zlatých slitků a cihel a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedené u každého produktu. Nabízíme samozřejmě také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně.