Zlaté mince - Série - Noemova Archa

Zlaté mince jsou vhodnou formou zlata – mohou být investiční (bez další přidané hodnoty k ceně zlata), ve formě investičních sériích nebo pamětní či sběratelské, kde se k ceně samotného kovu přidává také unikátnost a limitovaný počet kusů na světě. Investice do zlatých mincí se tedy může stát zajímavým koníčkem s cílem investovat peníze a vytvořit si kompletní sbírku.

Zlaté mince

Kolik stojí zlatá mince?

Tržní cena zlatých mincí se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. U konkrétních pamětních a sběratelských mincí hraje roli také jejich celkový počet v oběhu.

Jak mohu ověřit pravost zlatých mincí?

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky. Každá investiční zlatá mince je obvykle opatřena unikátním razítkem nebo razičkou. To může obsahovat informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.

Mezi další jedinečné prvky, kterými mohou být investiční zlaté produkty opatřeny, patří: certifikát autenticity, mikrotisky, UV inkoust či holografické prvky.

Jak koupit zlatou minci?

Z pohodlí domova na Aurumpro.cz, kde si můžete být jisti pravostí zlatých mincí a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedeny u každého produktu. Samozřejmě nabízíme také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně.