Investiční zlaté mince - Série - Queens Beasts

Investičních zlatých mincí je nepoměrně méně než běžných zlatých slitků. Z toho vyplývá vysoká likvidita mincí po celém světě – již od pradávna s nimi obchodníci s drahými kovy obchodují na všech kontinentech a prodej zlatých mincí je tedy ještě jednodušší. Investiční mince navíc nejsou zatíženy DPH.

Nejprodávanějšími zlatými investičními mincemi jsou v současné době rakouský Wiener Philharmoniker a kanadský Maple Leaf.

Investiční zlaté mince

Investičních zlatých mincí je také nepoměrně méně než běžných zlatých slitků. Z toho vyplývá vysoká likvidita mincí po celém světě – již od pradávna s nimi obchodníci s drahými kovy obchodují na všech kontinentech a prodej zlatých mincí je tedy ještě jednodušší. Investiční mince navíc nejsou zatíženy DPH.

Kolik stojí zlatá mince?

Tržní cena zlatých mincí se odvíjí výhradně od ceny zlata na světových burzách. U konkrétních pamětních a sběratelských mincí hraje roli také jejich celkový počet v oběhu.

Jak mohu ověřit pravost zlatých mincí?

Zlaté mince jsou oproti slitkům opatřeny nominální hodnotou stejně jako běžné mince a jejich padělání je velmi přísně trestáno. Na mincích jsou vyraženy speciální znaky, které určují jejich pravost. U slitkůje certifikátem pravosti jejich obal.

Pravost investičního zlata potvrzují bezpečnostní prvky. Každá investiční zlatá mince je obvykle opatřena unikátním razítkem nebo razičkou. To může obsahovat informace o výrobci, hmotnosti, čistotě zlata a unikátní sériové číslo, které umožňuje jednoznačnou identifikaci.

Mezi další jedinečné prvky, kterými mohou být investiční zlaté produkty opatřeny, patří: certifikát autenticity, mikrotisky, UV inkoust či holografické prvky.

Jak koupit zlatou minci?

Z pohodlí domova na Aurumpro.cz, kde si můžete být jisti pravostí zlatých mincí a kde máte ceny investičního zlata transparentně uvedeny u každého produktu. Samozřejmě nabízíme také možnost osobního odběru na prodejnách v Praze a ve Vsetíně.